Nový klip

Představujeme vám nový videoklip, na kterém jsme spolupracovali s výtvarníkem Pavlem L. Kopeckým. Klip můžete vidět v premiéře na iDnes, kde se také dočtete pár vět o celkovém konceptu. 

P.L.Kopecký (*1970) se přes klasickou fotografii, experimentální fotomontáž a videoart propracoval k autorské technice montáže fotografie a videa ve 3D prostoru snímaného virtuální kamerou.

Od roku 2007 pracuje na tematickém cyklu “mem-brány”, jenž čítá již téměř 100 velkoformátových symetrických abstraktních fotomontáží zkoumajících možnosti obrazu přivést vědomí pozorovatele na jeho hranice.

Vyrábí videoklipy (například pro Karolinu Beyond nebo v poslední době pro vycházející britskou hvězdu elektronického popu Veroniku Vesper) a autorské krátké filmy, ve kterých dále rozvíjí koncept “mem-brány” jako introspektivně poznatelné formy apriorní tendence mysli k uspořádanosti.

Téměř třicet let provozuje různé techniky sebepoznávání a duchovního hledání přinášející nejen zkvalitnění života, ale hlavně uměleckou vizi. Zkušenost s hraničními stavy rozšířeného vědomí a meditací mu, podobně jako např. Kupkovi či Lynchovi, umožňuje vydávat se do větších hloubek v oceánu inspirace a podělit se o úlovek využitím abstraktního obrazového jazyka. Více na www.plkopecky.com

© Karel Hovorka 2013karel-hovorka.eu